Wyższe wykształcenie to obecnie jeden z podstawowych warunków znalezienia dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy. Często jednak dyplom licencjata lub magistra nie wystarcza. Wtedy warto zapisać się na studia podyplomowe.
Najlepszy sposób na podniesienie kwalifikacji
Chcesz więcej zarabiać i cieszyć się prestiżem firmie? Zależy Ci na awansie i pracy przy bardziej odpowiedzialnych projektach? Marzysz o uzyskaniu statusu specjalisty w danej dziedzinie? Dobrze dobrane studia podyplomowe dadzą Ci taką możliwość. Dzięki nim nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale również zdobędziesz kolejny dyplom, który potwierdzi Twoje wyższe kwalifikacje. Pozwoli Ci to ubiegać się o lepsze stanowisko w obecnym miejscu zatrudnienia lub konkurencyjnej firmie. Ważne jest, aby wybrany przez Ciebie kierunek studiów podyplomowych współgrał z dotychczasowym wykształceniem lub pełnioną funkcją. Powinien w naturalny sposób je uzupełniać lub poszerzać.
Szybka możliwość przebranżowienia
Dużą zaletą studiów podyplomowych jest ich stosunkowo krótki okres trwania. W przypadku większości z nich nauka obejmuje dwa semestry. Daje to spore możliwości osobom, które nie są zadowolone ze swojej dotychczasowej ścieżki kariery zawodowej i chciałyby zmienić pracę. W krótkim czasie mogą nabyć nowe umiejętności potwierdzone dyplomem uczeni wyżej, co otworzy przed nimi nowe ścieżki. Oczywiście możliwości wyboru studiów podyplomowych są w pewien sposób ograniczone, magister językoznawstwa nie może więc kształcić się w zakresie budownictwa, może jednak zrobić podyplomówkę np. z pedagogiki, a ekonomista z grafiki komputerowej czy zarządzania.
Bodziec do rozwoju pasji
Często zdarza się, że wykształcenie kierunkowe, a co za tym idzie, również praca zawodowa, mają niewiele wspólnego z prawdziwym hobby, lecz są bardziej opłacalne i lepiej płatne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by równolegle rozwijać własne pasje, zdobywać nową wiedzę i umiejętności, np. za pomocą studiów podyplomowych. To również doskonały sposób na poznanie innych pasjonatów, zarówno wśród studentów, jak i wykładowców.
Sposób na nowe kontakty biznesowe
Na studiach podyplomowych można spotkać wiele osób pracujących w podobnym środowisku, a tym samym wyrobić cenne znajomości, które mogą się przydać w późniejszej pracy. Dają również możliwość wymiany doświadczeń oraz uczenia się od siebie nawzajem.
Gdzie warto studiować?
Decydując się na podyplomówkę, najlepiej dobrze zapoznać się nie tylko z listą oferowanych przez daną uczelnię kierunków, ale również z jej renomą. Dobre placówki cieszą się pozytywnymi opiniami studentów oraz absolwentów. W Warszawie godna polecenia jest np. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, która oferuje szeroki wybór studiów podyplomowych realizowanych na wysokim poziomie. Warto zapoznać się z ich ofertę i wybrać z niej coś dla siebie.