Skandynawski styl i minimalistyczny wystrój zyskały ogromną popularność na całym świecie. Koncentrują się na prostocie i funkcjonalności. Ten styl pojawił się w latach 50 XX wieku. Przykuwa uwagę kunsztem i stonowaną elegancją. W skandynawskim wnętrzu doskonale sprawdzi się minimalistyczna konsola przyścienna.

Popularne style konsoli

Wybór jednego stylu dla całego pomieszczenia pozwala utrzymać równowagę i harmonię. Bezpośrednio odzwierciedla osobiste upodobania i styl życia właściciela. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma dobrego, czy złego stylu. Możesz wybrać m.in. styl tradycyjny, współczesny, nowoczesny, wiejski, przejściowy (transitional) i eklektyczny. To od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz.

Styl tradycyjny i transitional

Tradycyjne konsole przyścienne są zwykle wykonane z drewna. Mają neutralne lub ciemne wykończenie. Elementy mebli są bogato zdobione. Takie konsole zawierają często misterne, przepiękne architektoniczne i dekoracyjne detale. Dużą popularnością cieszą się tutaj ozdobne listwy, toczone wrzeciona, mosiężne szuflady i solidne nogi. Taka konsola przyścienna jest duża, imponująca i ciężka. Może nawiązywać do konkretnego okresu historycznego i trendów społecznych, np. renesansu, czy epoki wiktoriańskiej.

Meble transitional przypominają pod pewnymi względami tradycyjny styl. Umiejętnie łączą tradycyjne i współczesne elementy dekoracyjne. Mają jednak swobodniejszy klimat. Nie są też tak bogato zdobione. Konsole przyścienne transitional są nie tylko funkcjonalne, ale też ładne i wygodne. Zwykle mają umiarkowaną wielkość. Najczęściej charakteryzują się klasycznymi liniami, zaokrąglonymi rogami.

Styl współczesny i nowoczesny

Współczesny styl skupia się raczej na funkcjonalności i formie. Meble mogą mieć zaokrąglone rogi i miększe, prostsze zdobienia. Zwykle wykonane są z jaśniejszego drewna. Współczesne meble możemy podzielić jeszcze na kilka podkategorii: urban, retro i art deco. Wybierając konsolę przyścienną, zwróć uwagę nie tylko na wygląd, ale też funkcjonalność. Wtedy będziesz zadowolony ze swojego zakupu.

Nowoczesne meble są geometryczne lub asymetryczne. Odzwierciedlają nowe technologie, materiały i trendy. Wiele osób używa zamiennie terminów współczesny i nowoczesny. Chociaż z pewnością istnieją pewne podobieństwa, występują też wyraźne różnice. Nowoczesne konsole przyścienne pozbawione są ozdobnych detali. Nie zabierają dużo miejsca i nie zdominują wnętrza. Powierzchnie są eleganckie i wypolerowane. Jeśli chodzi o materiały, dużą popularnością cieszy się chrom i szkło. Czasami uważa się, że są zimne, ale są wyrazem określonego ruchu architektonicznego.

Styl wiejski i eklektyczny

Meble wiejskie mają tradycyjne korzenie. Konsola przyścienna w takim stylu zwykle jest drewniana. Może mieć toczone nogi i eleganckie krawędzie.

Warto też zwrócić uwagę na styl eklektyczny. Odzwierciedla indywidualizm właściciela. Fantastycznie łączy elementy z różnych stylów. Stanowi mieszankę okresów historycznych i trendów.

Zwróć uwagę na materiał.

W konsoli przyściennej możesz trzymać różne drobiazgi. Dlatego powinna być mocna, solidna i atrakcyjna. Wybierając materiał, z którego ma być wykonana, nie zapomnij o blacie. Dużą popularnością cieszą się kamienne, skórzane i szklane blaty. Jeśli lubisz się wyróżniać, zdecyduj się na konsolę z marmurowym lub granitowym blatem.

Drewniane konsole są niezwykle solidne i wytrzymałe. Mogą Ci śmiało służyć przez wiele lat. Popularne drewno liściaste do budowy mebli to buk, klon i dąb. Jeśli chodzi o drewno iglaste, najczęściej stosowana jest sosna i cedr.  Warto też zwrócić uwagę na metalowe i szklane konsole. Są eleganckie, stylowe i łatwe w pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here