Komfort picia herbaty w dużym stopniu poprawia odpowiedni kubek z zaparzaczem. Pływanie liści herbaty w kubku nie jest przyjemne, zaparzacz pozwala na łatwe i szybkie oddzielenie fusów. Wynalazek ten jest znany od dawna, ale obecnie jest bardzo popularny, między innymi dlatego, że na rynku dostępnych jest mnóstwo eleganckich i interesujących wzorów  tego typu produktów. Dzięki oddzieleniu fusów w odpowiednim momencie herbata jest o wiele smaczniejsza, jeśli jej liście zostaną na dnie kubka, po jakiś czasie staje się niesmaczna i może wydzielać szkodliwe substancje.

Zaparzacze do herbaty – rodzaje

Można wyróżnić trzy rodzaje zaparzaczy: kubek z zaparzaczem, zaparzacz tłokowy i zamykana łyżeczka z dziurkami. Zaparzacz tłokowy ma formę żaroodpornego naczynia wyposażonego w tłok, który jest opuszczany po zalaniu liści wrzątkiem i oddziela w ten sposób fusy, które pozostają na dnie.  Jest to zazwyczaj naczynie dosyć dużych rozmiarów, dlatego może być wykorzystywane przy większych spotkaniach towarzyskich. Do przygotowania mniejszej ilości napoju używane są kubki z zaparzaczem, do wnętrza zaparzacza wsypujemy ulubiony gatunek herbaty i już po kilku minutach możemy cieszyć się jej smakiem. Liści herbaty nie należy trzymać w wodzie zbyt długo, przy zaparzaniu czarnej herbaty, wystarczy pięć minut. Po tym czasie wyjmujemy sitko z kubka z zaparzaczem i możemy delektować się ulubionym napojem. W ciekawych formach i kształtach występują zamykane łyżeczki z dziurkami, herbata umieszczona w takiej łyżeczce jest zamykana i wkładana do kubka z wrzątkiem, po pewnym czasie łyżeczkę się wyjmuje.

Kubek z zaparzaczem – oryginalne wzory i kolory

Funkcjonalne kubki z zaparzaczami sprawdzą się w każdych warunkach, ale dokonując ich wyboru, musimy wziąć pod uwagę aranżację naszej kuchni. Dostępne są modele zdobione orientalnymi i ziołowymi motywami kwiatowymi albo bardziej stonowane, pasujące do każdego wnętrza. Każdy kubek z zaparzaczem posiada praktyczną pokrywkę, która przydaje się w momencie parzenia, można także wykorzystać ją do odłożenia sitka z fusami. Zaparzacz może być wyprodukowany z metalu, ceramiki, lub silikonu. Kubki z zaparzaczem różnią się też ogólnym designem, mogą być wysokie, niskie, baryłkowate, zdobione w stylu skandynawskim lub glamour. Jest to również interesujący pomysł na praktyczny i elegancki prezent dla miłośników herbat i ziół. Herbata zaparzana z dobrej jakości liści w eleganckim zaparzaczu ma dużo lepszy smak i zapach niż herbata z ekspresowej, papierowej torebki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here