Większość rodziców zużyte pieluchy swojej pociechy, wyrzuca do zwykłego kosza na śmieci. Korzystanie z pieluch na pewnym etapie życia każdego dziecka jest obowiązkowe. Zanim dziecko, przestanie z nich korzystać, nauczy się korzystać z normalnej toalety upłynie trochę czasu. W tym właśnie okresie kosz na pieluchy dla niemowlaków jest pomocny.
Cząsteczki zapachu są mniejsze, od odstępów pomiędzy cząsteczkami, które tworzą powierzchnię folii. Mowa tutaj o zwykłych foliach, takich jak worek na śmieci, torba foliowa na zakupy czy woreczki śniadaniowe. Właśnie dlatego zużyta pielucha, która wydziela dość mocne, nieprzyjemne zapachy, po umieszczeniu jej w folię niestety, ale nadal wydaje nieprzyjemne zapachy.
Jak działa kosz na pieluchy?
Kosz na pieluchy niemowlaków składa się z dwóch części, które są połączone zawiasem. Jedna część to podstawa, druga część to pokrywa. Gdy uniesiemy pokrywę, widzimy miejsce w którym ma się znajdować zużyta pielucha. Jest to wkład z workiem, który należy wymieniać regularnie.
Jeżeli chcemy pozbyć się zużytej pieluchy, przepychamy ją do dołu za pomocą pokrętła, które przekręcamy. Mechanizm owija folią brudną pieluchę. To sprawia, że na zewnątrz nie przedostaje się brzydki zapach.
Kosz na pieluchy, czy jest potrzebny?
Zdania są podzielone. Są tacy rodzice, co powiedzą, że taki kosz jest niezbędny, ale również są tacy, którzy stwierdzą, że to zbędny wydatek pieniędzy.
Główną zaletą posiadania takiego kosza, w mieszkaniu to higiena. Zwłaszcza, gdy kosze wyposażone są w jednorazowe woreczki zapachowe. Dzięki nim brzydki zapach jest zneutralizowany. Dla osób, którym szkoda pieniążków na takie rozwiązanie, można kupić wyłącznie worki zapachowe lub takie antybakteryjne i umieszczać je w soim koszu na śmieci. Na pewno pomoże to utrzymać przyjemny zapach w pomieszczeniu.
Wadą kosza na pieluchy są koszty związane z wymianą wkładów. Producenci informują o użyteczności wkładu przez 30 dni, w rzeczywistości okazuje się, że jeden wkład starcza na tydzień. Oczywiście jest to kwestia indywidualna. W związku z tym miesięczny koszt wkładów może wahać się w granicach 30-100 zł.
Przeczytaj też: http://beblaki.pl/inhalatory-i-nebulizatory-dla-niemowlaka-jakie-wybrac/