Drzwi zewnętrzne są bardzo ważną częścią każdego domu. Dla jednych najważniejszy jest ich wygląd, dla innych z kolei priorytetem będą funkcje drzwi i bezpieczeństwo mieszkańców. Tak naprawdę w przypadku drzwi wejściowych trzeba znaleźć złoty środek – by za rozsądną cenę kupić drzwi estetyczne, o dobrych parametrach i zabezpieczeniach antywłamaniowych. Na rynku wybór drzwi jest ogromny i łatwo pogubić się we wszystkich specyfikacjach, zwłaszcza, jeśli nie do końca rozumiemy techniczny język i znaczenie wszystkich terminów. To dlatego, zanim kupimy drzwi zewnętrzne, warto zorientować się, które parametry mają największe znaczenie i dlaczego.

Termoizolacja i akustyka

Dwie najważniejsze kwestie, które znajdziemy we wszystkich poradnikach dotyczących montażu drzwi wejściowych, dotyczą kwestii temperatury i hałasu. Każdy z nas chce, by z naszego domu uciekało jak najmniej ciepła – wiąże się to z rachunkami za ogrzewanie zwłaszcza zimą. Odpowiednio zamontowane drzwi, na tak zwany ciepły montaż, będą miały dobrą szczelność, która będzie zapobiegała utratom ciepła, kiedy temperatura na dworze znacznie spadnie. Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać wszystkie budynki mają określone normy dotyczące stolarki drzwiowej i termoizolacyjności. Oczywiście kupując grubsze i bardziej szczelne drzwi, możemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, niż te zalecane w Rozporządzenia Ministra. Tu jednak kluczową rolę gra montaż drzwi, który błędnie wykonany, może pozbawić nas gwarantowanych przez producenta wyników. Dlatego zawsze warto korzystać z autoryzowanego montażu firmy współpracującej ze sprzedawcą lub znaleźć ekipę wyspecjalizowanych profesjonalistów, którzy znają się na ciepłym montażu. Osadzanie drzwi https://vrata.pl/drzwi-warszawa/ będzie też miało ogromny wpływ na wypełnienie parametrów akustycznych. Bariera dla hałasu zależy głównie od szczelności. Jeżeli ekipa montująca nie wykona odpowiednio swojej pracy popełniając błędy przy montażu – całe założenie akustyczne pozostanie wyłącznie obietnicą na papierze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zabezpieczenia antywłamaniowe polegają głównie na zamontowaniu kilku zamków z dodatkowymi ryglami. Dodatkowo zwraca się tutaj uwagę na grubość drzwi i materiał z jakich są wykonane. Jest oczywiste, że trudniej będzie sforsować drzwi stalowe czy nawet aluminiowe, niż te wykonane z płyty wiórowej czy PVC. Jeśli chodzi o inne parametry bezpieczeństwa, to z pewnością warto wspomnieć o podwyższonej odporności drzwi na ogień (tak zwane drzwi przeciwpożarowe). Taki produkt, odpowiednio zamontowany sprawi również, że ewakuacja podczas pożaru będzie znacznie łatwiejsza.

Uniwersalny wygląd

Oczywiście znaczenie ma również estetyka drzwi. Warto pamiętać, że drzwi zewnętrzne kupujemy na wiele lat, a ich wymiana będzie nie tylko trudna, ale również bardzo kosztowna. W tym wypadku lepiej postawić na uniwersalny styl oraz kolorystykę skrzydła, które będzie pasowało do różnych typów wykończenia wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here