Wybór porządnego aparatu oddechowego do nurkowania niestety nie jest prostą sprawą. Oferta na rynku jest bardzo różnorodna, dlatego też nawet profesjonalni nurkowie mają duży problem, aby wybrać najlepszy sprzęt.

O czym należy pamiętać?

W dzisiejszych czasach królują automaty tłokowe i membranowe. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać modele z odciążeniem albo bez odciążenia. Godny uwagi jest oczywiście oryginalny aparat oddechowy do nurkowania od renomowanego producenta. Każdy ceniony producent spełnia rygorystyczne normy techniczne.

Warto wspomnieć również o tym, że automaty kupowane w sklepie składają się jedynie z pierwszego i drugiego stopnia. Jeżeli chodzi o minimalne wymagania w konfiguracji automatu, to zaliczyć należy do nich przede wszystkim automat oddechowy (pierwszy i drugi stopień), manometr, inflator albo octopus, który ewentualnie można zastąpić drugim automatem.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać dobry aparat oddechowy do nurkowania w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na cenę, która zazwyczaj odzwierciedla klasę sprzętu. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto kupić najlepszy sprzęt do nurkowania na który nas stać. Jak łatwo się domyślić im droższy aparat, tym jest on lepszy.

Bardzo ważną rolę odgrywa również przeznaczenie sprzętu do nurkowania. Osoby, które nurkują dość rzadko w czystych i ciepłych wodach powinny postawić na prosty automat z tzw. dolnej półki. Godne polecenia są przede wszystkim automaty tłokowe, które wyróżniają się prostą konstrukcją na pierwszym i drugim stopniu. Tanie aparaty rzadko kiedy posiadają odciążanie. Ich największym atutem jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również dużą niezawodność.

Cenne wskazówki

Jeżeli interesuje nas nurkowanie głębokie, to aparat oddechowy do nurkowania powinien być nie tylko niezawodny, ale również powinien cechować się stosunkowo małymi oporami oddechowymi. Najbezpieczniejszych wyborem są aparaty z górnej półki, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Do nurkowania w zimnych wodach przeznaczone są automaty z bardzo dobrym zabezpieczeniem komory wodnej pierwszego stopnia. Na szczęście do każdego modelu można dokupić dodatkowe zabezpieczenie, które jest bardzo łatwe w montażu. Dobrym wyborem są także automaty z prostym zaworem wydechowym drugiego stopnia, które idealnie sprawdzą się w trudnych warunkach pogodowych, gdzie może dojść do podniesienia osadu z dna.

Aparaty oddechowe do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here