Wybór mebli ogrodowych może nastręczać sporo trudności, warto jednak pamiętać o tym, że wiele zależy od stylu samego ogrodu. Możesz zatem postawić na meble ogrodowe drewniane, rattanowe czy metalowe. Zobacz, które najlepiej sprawdzą się w twoim ogrodzie.

Na co zwracać uwagę wybierając meble do ogrodu?

Meble do ogrodu powinny być funkcjonalne, wygodne i dopasowane do aranżacji przestrzeni. Dla wielu osób na pewno ważne jest także to, by koszty wyposażenia do ogrodu nie były zbyt wygórowane. Liczne serwisy internetowe pozwolą ci poszukać takich rozwiązań, które będą dopasowane do twoich potrzeb i możliwości finansowych. Meble ogrodowe i ich ceny porównasz dzięki Homebook.pl, gdzie znajdziesz krzesła, stoliki i ławy. Wyposażenie ogrodu spełnia swoją funkcję głównie w miesiącach ciepłych, dlatego warto postawić na solidne meble ogrodowe, jednak przystępne cenowo. Pewnym pomysłem mogą się także okazać zestawy mebli ogrodowych, które zwykle są tańsze i dopasowane do stylistyki danych ogrodów. Jeśli jesteś osobą towarzyską wybierz duży stół i komplet stabilnych krzeseł czy foteli. Dobrym pomysłem mogą okazać się także ławki ogrodowe, przydatne podczas wspólnego grillowania.

zestaw mebli ogrodowych

Meble ogrodowe z drewna

Meble ogrodowe drewniane wciąż cieszą się duża popularnością, są też często wybierane przez osoby lubiące tradycyjną aranżację ogrodu. Mogą one być w całości wykonane z drewna lub mieć elementy z żeliwa lub stali. Bardzo modne są ostatnio meble ogrodowe z metalowymi stelażami, które podtrzymują drewniane elementy. Warto tylko pamiętać, że drewniane komplety mebli ogrodowych wymagają konserwacji, a w okresie zimowym trzeba je magazynować. Zamiast na meble ogrodowe wykonane z drewna można zdecydować się na imitację tego materiału czyli meble z tworzywa sztucznego. Ciekawą opcją są także meble z palet, które przy odrobinie umiejętności można wykonać samemu.

Meble z rattanu? Tak, wciąż są modne

Meble z rattanu mimo że bardzo eleganckie, sprawdzą się głównie na zadaszonych tarasach i w ogrodach zimowych. Po każdorazowym skorzystaniu z mebli z rattanu należy pamiętać, by schować je pod dach, gdyż nie są zbyt odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz i nasłonecznienie. Podobnie jak meble z drewna, wymagają konserwacji i stałej pielęgnacji, a zimą chowania do piwnicy. Obecnie modne stały się także meble technorattanowe, które pod względem wyglądu nie ustępują meblom z rattanu, a jednak są od nich bardziej wytrzymałe.

Kiedy warto zdecydować się na meble ogrodowe z metalu?

Meble metalowe i aluminiowe są oryginalnym rozwiązaniem do ogrodu. Ich konstrukcja jest bardzo solidna, a same meble odporne na działanie czynników zewnętrznych. Na meble ogrodowe z metalu możesz zdecydować się kiedy wiele czasu spędzasz w ogrodzie z rodziną i znajomymi i nie masz zamiaru ich chować przed deszczem. Tego rodzaju meble są uzupełniane rozmaitymi materiałami – szkłem, textiliną, poliwoodem. Metalowe meble ogrodowe bardzo często mają ciekawe motywy i okucia, dlatego sprawdzą się zarówno w ogrodzie w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.

ławka ogrodowa

Podczas aranżacji ogrodu warto przewidzieć miejsce na meble ogrodowe. Ich ustawienie nie powinno być przypadkowe tak, by nie tarasowały przejścia. Jeśli masz mało miejsca na przechowywanie mebli ogrodowych, pomyśl o konstrukcjach składanych, które umożliwiają szybkie przenoszenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here