Piękny trawnik wymaga wysiłku. Jednak dzisiaj, dzięki specjalnym produktom ogrodowym, jego stworzenie jest znacznie łatwiejsze także poprzez kontrolę rozrostu trawy. W jaki sposób można kontrolować jej rozrost? W sprzedaży dostępne są specjalne produkty, które pozwalają na zahamowanie i przyspieszenie jej wzrostu.

Dbanie o atrakcyjny wygląd trawnika może być czasochłonne. Nie każdy ma czas, aby spędzać godziny na jego koszeniu, grabieniu, napowietrzaniu oraz innych zabiegach pielęgnacyjnych. W takim przypadku rozwiązaniem są specjalne preparaty, które regulują wzrost trawy i dają większą kontrolę nad wyglądem trawnika – bez żadnego wysiłku.

Ograniczenie wzrostu trawy – regulatory spowalniające wzrost trawnika

Aby ograniczyć częstotliwość koszenia trawnika, warto zastosować preparaty przeznaczone do spowalniania jego wzrostu. Ich głównym zadaniem jest ograniczenie porostu trawy. Dzięki środkom tego typu zamiast koszenia trawy co tydzień można robić to co 2 tygodnie!

Regulatory spowalniające wzrost trawnika to specjalne preparaty, które powodują zredukowanie wzrostu pionowego trawy i jednocześnie wspomagają jej krzewienie. W rezultacie trawnik jest także bardziej gęsty i zwarty. Preparaty tego typu stosuje się najczęściej podczas późnej wiosny albo wczesnego lata, gdy trawnik rośnie najintensywniej

Przyspieszenie wzrostu trawy – trawniki samozagęszczające

Bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą cieszyć się pięknym trawnikiem przy domu bez wysiłku, są preparaty do zagęszczania trawy. To mieszanki nasion, które zawierają nasiona traw mocno rozrastających się przez kłącza samodzielnie rozprzestrzeniające się na boki. W rezultacie możliwe jest zagęszczanie trawnika – jest on wtedy bardziej gęsty, zwarty, odporniejszy na udeptywanie oraz rozrost chwastów oraz mchu.

Trawniki samozagęszczające są bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy darń wymaga renowacji. Wówczas potrafią one szybko uzupełnić ubytki i w rezultacie trawnik może prezentować się jeszcze piękniej. Mieszanki nasion tego typu mogą być także używane do dosiewek, gdy trawnik nie jest wystraczająco gęsty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here