Jeżeli poważnie wiążesz swoją przyszłość z tym zawodem powinieneś wiedzieć, że to czego nauczyli cię na kursie to jedynie wierzchołek góry lodowej. Twoje ciało i kondycja fizyczna są narzędziem Twojej pracy więc powinieneś cały czas nad nimi pracować. Do tego dochodzi również Twoja wiedza i charyzma. Stałe podnoszenie kwalifikacji podnosi również Twoje szanse na rynku oraz szanse na większe zarobki. Gdzie szukać pracy jako instruktor pływania? Czy własna działalność gospodarcza jest to dobry sposób na biznes? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-plywania-i-rozwoj-zawodowy-etat-czy-wlasna-firma-szkola-nauki-plywania/

Gdzie szukać zatrudnienia jako instruktor pływania?

Jako instruktor pracy możesz szukać wszędzie tam, gdzie Zgłaszają się osoby chętne do nauki pływania. Interesują cię zarówno klienci do nauki profesjonalnej, holistycznej czy czysto rozrywkowej. O zatrudnienie możesz starać się we wszystkich pływalniach, zarówno tych prywatnych jak i należących do samorządów. Instruktor pływania znajdzie pracę również w klubach pływackich, szkoła w pływania Czy ogólnosportowy w stowarzyszeniach pływackich. Dodatkowo o zatrudnienie może starać się w Ośrodkach Sportu i Rekreacji. Szkoły podstawowe Czy uczelnie wyższe często współpracują z pływalni, ale czasami mają też własne baseny. Posiadający uprawnienia pedagogiczne i skończony AWF możesz pracować jako nauczyciel. Jeżeli we wszystkich tych miejscach praca nie będzie ci odpowiadała możesz zdecydować się na postawienie na swoje i otworzyć własną działalność. 

Instruktor pływania – praca na własny rachunek

Dodatkowo istnieje możliwość zaistnienia na rynku jako przedsiębiorca. Sporo instruktorów pływania, a zwłaszcza tych bardziej doświadczonych podejmuje pracę na własną rękę. Wówczas możemy pracować jako osoba fizyczna wykonująca pracę na zasadzie umowy zlecenia lub umowy o dzieło. W taki sposób śmiało możemy współpracować z wyżej wymienionymi podmiotami lub osobami prywatnymi. Taka możliwość daje nam szansę na większą elastyczność oraz możliwość dogadania się w kwestii wymiaru godzinnego i wynagrodzenia. Instruktor posiadający własną działalność często udziela prywatnych lekcji. Czasami zdarza się, że o takie lekcje zabiegają osoby prywatne w swoich własnych domach z basenami. Po zatrudnienie możesz stracić również w firmach wycieczkowych, które korzystają z usług fachowców takich jak Ty.

Zobacz też: http://colorowo.pl/instruktor-plywania-ile-zarabia-osoba-na-takim-stanowisku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here