Jednym z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych na skórę twarzy, szyi i dekoltu jest mezoterapia igłowa. Cieszy się dużym uznaniem wśród pań, ponieważ skutecznie redukuje zmarszczki, zapobiega starzeniu się skóry i zwęża pory. Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej i dlaczego warto go stosować regularnie? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/mezoterapia-iglowa-dla-kogo-ten-zabieg-kiedy-warto-zrobic-mezoterapie/

Zabieg mezoterapii igłowej 

Jest to wszechstronny zabieg pielęgnacyjny skierowany do osób po 30 roku życia. Jak przebiega? Zabieg polega na nakłuwaniu skóry niewielkimi igiełkami, które zagłębiają się w naskórek na maksymalnie trzy milimetry. Przez igły równomiernie przepuszcza się specjalną mieszankę, w której zawarty jest między innymi kwas hialuronowy, witaminy, peptydy i enzymy. Dzięki temu, że skóra jest nakłuwana, wytwarza ona znacznie więcej kolagenu, który doskonale rozprawia się nawet z większymi zmarszczkami. 

Mezoterapia igłowa nie należy do najtańszych zabiegów. Jedna sesja może kosztować od 200 do nawet 1000 złotych. Skąd tak duży rozstrzał cenowy? Cena mezoterapii igłowej jest uzależniona między innymi od jakości użytych preparatów oraz metody, w jakiej jest wykonywana – zabieg może być przeprowadzony za pomocą specjalnego pistoletu lub zwykłej strzykawki. 

Efekty po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej 

Największe efekty możemy zaobserwować, jeśli stosujemy zabieg mezoterapii regularnie. Najlepiej wykonać od trzech do sześciu zabiegów. Ważne, żeby między każdym z nich zrobić sobie co najmniej dwa tygodnie przerwy. A o jakich efektach mowa? Stosowanie mezoterapii igłowej pozwala na wyraźną redukcję i wygładzenie zmarszczek. Skóra jest odmłodzona, zregenerowana i napięta. Zabieg pomaga także pozbyć się zasinień pod oczami oraz widocznie zwęzić pory. Mezoterapię można stosować także na skórze głowy. Dzięki temu możemy liczyć na szybszy porost naszych włosów i na ich rzadsze wypadanie.  

Zobacz także: http://beblaki.pl/jak-prawidlowo-uprawiac-i-pielegnowac-dracene-w-domu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here