Dieta, odpowiedni plan żywieniowy – można nazywać to na różne sposoby. Kiedyś o dietach myślało się jako o sposobie walki z nadprogramowymi kilogramami. Teraz sprawa ma się jednak inaczej. Tym bardziej, że ludzie w bardziej świadomy sposób podchodzą do tego co znajdują na swoich talerzach. Do wyboru są różnorodne diety. Wśród nich są te, które dopasowane są do grupy krwi danej osoby. Co należy wiedzieć na ten temat? Oto kilka ciekawostek.

Odżywianie zgodne z grupą krwi

Diety zgodne z grupą krwi https://dietly.pl/blog/grupa-krwi-a-dieta – jak sama nazwa wskazuje – to plan żywieniowy obejmujący różne produkty, jakie są zgodne z grupą krwi. Peter d’Adamo, będący autorem książki „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”, po raz pierwszy odniósł się do takiego stwierdzenia. Co trzeba wiedzieć o głównych założeniach? Na pewno to, że ma się do czynienia z dietą eliminacyjną, która nieco odbiega od założeń optymalnie zbilansowanej diety. Czy to jednak oznacza, że taki plan żywieniowy nie jest zalecany? Nie można zapomnieć, że do każdej diety należy podejść indywidualnie. W szczególności jeżeli ktoś ma do czynienia ze schorzeniami przewlekłymi.

Grupa krwi 0

Nie patrzy się na wygląd czy też na inne rzeczy, ale na grupę krwi. Co w takim razie mogą spożywać osoby, które mają tą właśnie grupę krwi? Oto dieta niskowęglowodanowa, która dopuszcza udział tłuszczów i białek. Nie można pozwolić sobie na udział glutenu, więc trzeba zlikwidować produkty zbożowe. Wśród zalecanych produktów spożywczych wymienić można czerwone mięso oraz ryby. Wykluczeniu z diety podlegają również ziemniaki, brukselka, soczewica oraz kalafior.

Grupa krwi A

Czyli dieta wegańska i wegetariańska. Osoby już będące na takim planie żywieniowym nie będą mieć żadnych problemów z wprowadzeniem do planu żywieniowego ograniczenie produktów zwierzęcych. Mięso, nabiał, niektóre ryby, krewetki – stanowcze NIE. Można za to pozwolić sobie na spożywanie warzyw i owoców. Trzeba jednak unikać papryki i ziemniaków, jakie zaliczane są do warzyw psiankowatych.

Grupa krwi B

W tym przypadku można pozwolić sobie na umiarkowane spożycie mięsa, w tym chociażby baraniny i dziczyzny. Trzeba jednak pamiętać o całkowitym wykluczeniu z planu żywieniowego drobiu. Warzywa, produkty mleczne, kefir i twaróg – to produkty zalecane. Należy zapomnieć o spożywaniu krewetek, pomidorów, orzechów, olejów roślinnych, soczewicy czy też produktów bazujących na pszenicy i życie.

Grupa krwi AB

Osoby mające tą grupę krwi można zaliczyć do wyjątkowo szczęśliwych, ponieważ mają one najmniej wykluczeń. Powodem tego jest dobrze rozwinięty układ odpornościowy. Wśród produktów jakie są zakazane zaliczyć można czerwone mięso, fasola, pszenica, kukurydza i gryka. Do produktów dozwolonych zalicza się nabiał, zielone warzywa, jak również ryby.

Warto skonsultować się z lekarzem-internistą odnośnie tego czy przejście na taką dietę jest dobrym pomysłem. On to będzie wiedział w jakiej kondycji znajduje się organizm i będzie potrafił doradzić czy dany plan żywieniowy nie doprowadzi do pogorszenia się kondycji zdrowotnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here