Bywają niespodziewane. Albo nadchodzące małymi kroczkami, dające się zauważyć z pewnym wyprzedzeniem. Awarie komputera to coś, przed czym nie sposób się obronić w stu procentach. Ale można spróbować zminimalizować ryzyko, a gdy mleko się już wylało – sprawnie rozwiązać problem.

Niezniszczalny komputer nie istnieje

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyty w serwisie jest problem z baterią w laptopie. Zwykle już po roku od zakupu nowego komputera przenośnego zauważamy, że czas pracy na jednym ładowaniu ulega skróceniu. A z biegiem lat jest coraz gorzej. We współczesnych laptopach niestety praktycznie nie mamy dostępu do zainstalowanej baterii. Jeszcze kilka lat temu samodzielna wymiana uszkodzonego ogniwa nie była trudnym zadaniem. Po prostu wystarczyło zwolnić blokadę, wyjąć baterię i zastąpić ją nową lub regenerowaną. Dziś laptopy, zwłaszcza ultrabooki, budową przypominają nowoczesne smartfony. Są jedną bryłą, z minimalną liczbą otworów i portów. Dostanie się do wewnętrznego akumulatora wymaga otwarcia całego urządzenia, a to z kolei nierzadko wiąże się z koniecznością użycia specjalistycznych narzędzi.

Właśnie z tego powodu kwestię wymiany baterii lepiej powierzyć specjalistom w serwisie. Naprawa komputerów Warszawa https://medicphone.pl/serwis-laptopow-warszawa/ w fachowym serwisie, polegająca na zamontowaniu nowego ogniwa to koszt kilkuset złotych.

Upadki

Uszkodzenia mechaniczne w przypadku laptopów to niezmiennie od lat czołówka jeśli chodzi o przyczyny występowania awarii. Do tej grupy zaliczyć możemy zarówno upadki sprzętu z wysokości ale także uszkodzenia powstałe w ciągu eksploatacji –  na przykład zużycie zawiasów czy klawiatury.  Bywa że trudy intensywnego użytkowania odczuwają także porty, w tym złącze ładowania. To niewielka, ale bardzo irytująca przypadłość. Laptop pozostawiony do ładowania na noc, rano wciąż okazuje się być rozładowanym, a wszystko z powodu nie kontaktującej wtyczki.

Na szczęście, rozwiązanie tego ostatniego problemu jest proste i niekosztowne. Naprawa komputerów Warszawa uszkodzonych w ten sposób polega najczęściej na wlutowaniu nowego gniazda w miejscu tego uszkodzonego.

Awarie, których nie widać

Mocno irytujące potrafią być usterki po stronie oprogramowania – zwykle systemu operacyjnego. To nie zawsze są poważne niedomagania – bywa, że kłopoty sprawia np. jeden ze sterowników. Albo nie da się zainstalować potrzebnego programu. Innym przykładem może być znacznie dłuższe startowanie systemu, czy samoczynne uruchamianie się niechcianych procesów w menedżerze zadań. Naprawa komputerów Warszawa może polegać na reinstalacji całego systemu. Ale doświadczony serwisant może poradzić sobie mniej inwazyjnymi metodami. Dla nas, jako klientów oznacza to dużą oszczędność czasu.

Innym rodzajem niewidocznych awarii są te, które nie wydarzają się nagle, tylko są efektem wielomiesięcznego czy nawet wieloletniego zaniedbania. Chodzi np. o spadek wydajności komputera czy skrócenie czasu pracy na jednym ładowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here