Czy zdarza Ci się w ciągu dnia sięgać po słodkie przekąski? Na drugie śniadanie by dodać sobie energii zjadasz zazwyczaj dwa przepyszne czekoladowe batoniki? Niestety ale to nie jest dobry sposób na zaspokojenie głodu oraz dodanie sobie energii. Pamiętaj energia znajduje się w naturze! Zamiast czekolady wybierz pełnowartościowe batony energetyczne, które możesz kupić lub przygotować samodzielnie. Więcej na ten temat, w dalszej części naszego wpisu!

Czy batony energetyczne są zdrowe? Jak wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu?

I tak i nie, wszystko zależy tak naprawdę od składników z jakich zostały wykonane. Energetyczne batoniki bazujące na naturalnych, pełnowartościowych składnikach są jak najbardziej zdrową i pożywną przekąską. Zaspokajają chęć na zjedzenie czegoś słodkiego a dodatkowo dodają nam energii. Dla przykładu, batony owsiane bogate są m.in.: błonnik, witaminę E, witaminę K, witaminy z grupy B, potas, magnez, żelazo, cynk, miedź oraz mangan. Jak widać są przepełnione substancjami odżywczymi, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.

Gdzie kupić zdrowe batony energetyczne? Na co zwrócić uwagę?

Cieszące się dużą popularnością w ostatnich czasach batony energetyczne można kupić już praktycznie w każdym supermarkecie, jednak musisz mieć na uwadze to, że nie każdy z tych produktów zawiera w sobie tylko i wyłącznie naturalne składniki. Tego typu z pozoru „zdrowe energetyczne batoniki” bardzo często w składzie zawierają cukier oraz inne substancje słodzące odpowiedzialne są za problemy z nadwagą, przyczyniają się do powstawania takich chorób jak cukrzyca oraz miażdżyca. W efekcie czego wcale nie jesteśmy ani zdrowsi ani bardziej wypoczęci i chętni do działania. Po czym poznać, że „zdrowy energetyczny baton” wcale nie jest taki zdrowy jakby się mogło wydawać? To bardzo proste, wystarczy tylko, że sprawdzisz jego skład – zobacz i przekonaj się ile jest w nim różnych konserwantów, substancji aromatyzowanych oraz innych wspomagaczy.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że baton energetyczny jest zdrowy to na zakupy udaj się do sklepu ze zdrową żywnością lub weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie przygotuj sobie zdrową przekąskę do pracy. Jak to zrobić? O tym opowiemy Ci już za chwilę.

Zdrowe batony energetyczne
Jak samodzielnie przygotować batony energetyczne?

O czym wspominaliśmy wcześniej batony energetyczne bez problemu kupisz w każdym „eko” sklepie, pamiętaj jednak o tym, że koszt takiej przekąski może się wahać w granicach nawet 10 zł. Równie dobrze za niewiele większą kwotę nabyć możesz wszystkie niezbędne składniki, dzięki którym przygotujesz domowe „batony mocy”. Samodzielne przygotowanie zdrowej przekąski wcale nie jest tak trudnym i skomplikowanym procesem jakby mogło Ci się wydawać. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i odwiedź strony poświęcone zdrowemu stylowi życia. Znajdziesz tam wiele inspirujących przepisów na batoniki energetyczne np. z płatków owsianych z dodatkiem orzechów i suszonych owoców. Takie własnoręcznie przygotowane przekąski będą z pewnością smakowały Ci znacznie lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here