Unikatowe aranżacje dzięki nietypowym kształtom płytek ceramicznych

0
586

W stylizacji kuchni, przedpokoju czy łazienki bardzo często wykorzystujemy właśnie płytki ceramiczne. Mogą być układane na podłodze lub ścianie, stanowić dodatek do innych rodzajów wykończenia albo być głównym elementem, który narzuca specyficzny wygląd otoczenia. Oczywiście, najbardziej klasyczne są kwadratowe i prostokątne płytki. Czy nie warto jednak sięgnąć po inne?

Płytki w kształcie trójkąta

Pierwszym rodzajem ciekawych płytek są trójkątne, które świetnie układają się zarówno samodzielnie, jak i po połączeniu z innymi kaflami. Ich szczególną cechą jest to, że mogą, ale nie muszą mieć budowy symetrycznej. Do wyboru mamy bowiem płytki o wyglądzie trójkątna równobocznego, jak i równoramiennego. Te ostatnie często cechują się znacznie niższą wysokością niż odległością między dolnymi rogami. Dzięki temu ich wygląd jest jeszcze bardziej nietypowy.

Heksagonalne

Drugi rodzaj chętnie wybieranych płytek to kafelki heksagonalne (przypominające plaster miodu). W tym typie na szczególną uwagę zasługuje sobie to, że są w naszych umysłach zarezerwowane zazwyczaj dla najbardziej luksusowych wnętrz. Kojarzą się nam ze sławnymi osobistościami, luksusem i charakterystycznymi stylizacjami.

Dlaczego więc tych wszystkich cech nie wprowadzić w domu? Można to zrobić z łatwością, decydując się na ułożenie na ścianie (albo kilku) płytek heksagonalnych w interesującym i przyciągającym spojrzenie kolorze. Będą pięknym uzupełnieniem innych kolorów i materiałów wykończeniowych, a jednocześnie sprawią, że przestrzeń zostanie nimi wyróżniona.

Romb, inaczej zwane karo

Płytki ceramiczne w kształcie rombów są trzecim przykładem niestandardowego wykonania, które umożliwia budowanie własnej, zupełnie oryginalnej stylizacji. Ich ogromną zaletą jest to, że pozwalają na układanie się w różne strony. Możemy zdecydować się na montaż pionowy, poziomy lub skosy, co pomaga w wykreowaniu nietypowego pomieszczenia. Płytki romb mogą mieć przy tym budowę zupełnie jednolitą, jak również segmentową. Dzięki tej ostatniej imitują ułożenie wielu, bardzo drobnych płytek obok siebie. Jest to rozwiązanie w szczególności dedykowane osobom, które chciałyby posiadać drobną mozaikę, ale nie mogą sobie pozwolić na układanie jej z miniaturowych kafelków. Zastosowanie większych, które swoją fakturą przypominają cały szereg małych, pomoże w osiągnięciu rezultatów.

Rybia łuska

Lubisz kształty lekko zaokrąglone i budzące skojarzenia z dziką przyrodą? W takim razie doskonałym wyborem dla Ciebie mogą okazać się płytki w kształcie rybich łusek. To rozwiązanie, które nie tylko umożliwia stworzenie pięknej aranżacji, ale też zachwyca blaskiem światła na powierzchni. Zaokrąglone kształty z pewnością przykują uwagę każdego, kto wejdzie do takiego pomieszczenia, co na pewno stanie się dodatkowym atutem płytek.

Ciekawym pomysłem może być również połączenie ze sobą kilku kształtów, które wzajemnie się uzupełniają. Stworzą dekorację, którą można umieścić na przykład na jednej ścianie, pozostałe pozostawiając idealnie gładkie, równe i bardziej jednolite za sprawą wykończenia takiego jak zwykłe, kwadratowe kafle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here