Odbojnice to elementy wykonane z elastycznej i solidnej gumy, które często spotykamy w halach produkcyjnych, na wyposażeniu magazynów lub w punktach przeładunkowych. Pełnią one bardzo ważne funkcje i bezpośrednio przyczyniają się do bezpieczeństwa sprzętów i ludzi znajdujących się w danym pomieszczeniu. Rozważasz zakup odbojów gumowych do swojego przedsiębiorstwa? Poznaj najważniejsze korzyści, jakie niesie za sobą to rozwiązanie.

Odboje gumowe do ramp – dlaczego warto?

Najważniejszą zaletą odbojów gumowych jest to, że zabezpieczają sprzęt oraz infrastrukturę w firmie. Inwestycja w te elementy potrafi bardzo szybko się zwrócić, ponieważ sprawia, że zaoszczędzisz na remontach i naprawach. W przypadku ewentualnego zderzenia pojazdu z budynkiem, guma pochłonie całą siłę uderzenia, co zabezpiecza przed zniszczeniem samochód oraz elewację i elementy takie jak kolumny czy rampy. Jest to możliwe, ponieważ producent wyrobów gumowych używa do ich produkcji specjalnego materiału o unikalnych właściwościach, który jest elastyczny, a zarazem bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczny. Odbojnice do ramp są też odporne na czynniki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz, mróz czy wysokie temperatury, dzięki czemu nawet po wielu latach zachowują swoje właściwości.  Już wiele osób przekonało się, że elementy te zmniejszają koszty remontów oraz minimalizują do zera niepotrzebne przestoje. To wszystko przekłada się na poprawę wyników finansowych firmy.

Odboje gumowe do ramp – jakie mają zalety?

Gumowe odboje zwiększają bezpieczeństwo pracy – właśnie dlatego powinny być umiejscowione w miejscach, które najbardziej narażone są na uderzenia, na przykład przy ścianach, słupach czy rampach. Ich zaletą jest także to, że usprawniają pracę, umożliwiając łatwiejszy załadunek i rozładunek towaru. Dzięki nim, kierowca ciężarówki może swobodnie podjechać pod samą rampę, bez obaw, że dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń. Odbojnice gumowe dostępne na naszym rynku mają różną wielkość i kształt – bez problemu więc dobierzesz model, który idealnie wpisze się w Twoje potrzeby. Najczęściej spotykane są modele w kształcie prostokąta, które dodatkowo można podzielić na dwa rodzaje – zwykłe i paraboliczne. Te drugie po kolizji uginają się, a następnie wracają do swojego poprzedniego położenia, natomiast zwykłe absorbują energię, ale nie zmieniają kształtu. W ostatnim czasie coraz modniejsze są mniejsze odbojnice montowane nie tylko w warunkach przemysłowych, ale też w domach prywatnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here