Oświetlenie przemysłowe – dlaczego LED?

Czy wiesz, że lampy LED emitują mniej CO2 w porównaniu do innych źródeł światła? Działają długo i wydatnie, a ich praca wiąże się z niższym poziomem promieniowania IR. Lampy LED są często wykorzystywane w zakładach przemysłowych, w których np. występuje niestabilne napięcie czy pojawiają się szkodliwe opary, w zakładach logistycznych, zakładach związanych z motoryzacją, branżą architektoniczną, a także przy autostradach i drogach szybkiego ruchu…

Energooszczędne oświetlenie przemysłowe

Cechą charakterystyczną lamp przemysłowych jest to, że mogą być stosowane w trudnych warunkach. Właśnie z tego powodu montowane są w różnego rodzaju zakładach pracy. Najczęściej jest przy tym wybierane oświetlenie LED. Dlaczego? W porównaniu do zwykłych żarówek jego średni czas działania jest dłuższy o około 30 000 godzin. To wiąże się z tym, że mimo iż jednorazowo trzeba wydać więcej, to w perspektywie czasu jest to wydatek mniejszy, a jednocześnie bardziej wydajny. Kolejnym argumentem jest to, że lampy LED zużywają aż do 80% mniej energii niż tradycyjne żarówki – co oznacza dużą oszczędność.

Wiadomo, że na jakość pracy duży wpływ ma rodzaj oświetlenia. Wiele osób jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, że wybierając oświetlenie przemysłowe firmy stawiają na lampy LED, ponieważ mogą samodzielnie wybrać kolor światła. Najpopularniejsza jest oczywiście biel, ale na rynku dostępne są też LED-y w innych kolorach.

Warto podkreślić, że na rynku dostępne są różne moduły LED, co oznacza, że oświetlenie można łatwo dostosować do wymagań danego środowiska pracy. Mowa przy tym także o optymalizacji zarządzania ciepłem, co jest niezwykle ważne nie tylko w odniesieniu do warunków pracy, ale również względem ochrony klimatu. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o ludziach. Oświetlenie LED jest zdrowsze dla ludzkiej skóry i oczu, ponieważ odznacza się niższą produkcją szkodliwego promieniowania IR oraz UV. W tym miejscu trzeba jeszcze wspomnieć, że lampy nie zawierają rtęci.

Warto postawić na LED

Wybór lamp LED dla oświetlenia przemysłowego ma wiele uzasadnień. Podejmując ostateczną decyzję, trzeba jednak pamiętać także o wymiarach pomieszczenia, w którym dane oświetlenie ma zostać zamontowane, a także o sprzęcie, który się w nim znajduje. Jest to niezwykle ważne podczas planowania rozmieszczenia poszczególnych modułów LED.

OEM ENERGY Sp. z o.o.
ul. Wiosny Ludów 21
44-321 Marklowice

tel.: +48 665 651 100