Ochrona zdrowia w naszym kraju ma swoje wady. Jedną z największych z nich jest ograniczony dostęp do lekarzy-specjalistów. W przypadku niektórych np. kardiologa czy endokrynologa, czas oczekiwania na wizytę może wydłużyć się już nie do kilku miesięcy, ale nawet powyżej roku. Jak tego uniknąć? Czy istnieje usługa, dzięki której do wybranego specjalisty dostaniemy się np. w ciągu dwóch tygodni? Tak – tym rozwiązaniem jest dodatkowe ubezpieczenie medyczne, które możemy wykupić w Lublinie.

Rodzaje prywatnej opieki medycznej

Na rynku ubezpieczeń istnieją dwa podstawowe rodzaje podmiotów, które oferują prywatną opiekę medyczną. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to często spotykamy się z dodatkowym ubezpieczeniem załatwianym za pośrednictwem pracodawcy. Wówczas korzystamy z propozycji firm medycznych, które mają swoje placówki oraz współpracujące. Taką polisę (pakiet) możemy również wykupić indywidualnie. Podobnie jest w wypadku ofert towarzystw ubezpieczeniowych – tu także spotykamy się z różnymi wariantami opieki zdrowotnej. Bez względu na podmiot, u którego podpiszemy polisę, dodatkowe pakiety medyczne najczęściej obejmują:

  • wizyty i konsultacje lekarza internisty,
  • badania obrazowe (rentgen, tomografia, rezonans magnetyczny itp.),
  • badania krwi, moczu, kału,
  • wizyty u specjalistów,
  • opiekę ambulatoryjną,
  • pobyt w klinikach,
  • wizyty domowe.

Liczba dostępnych możliwości zależy od pakietu, który wybierzemy. W tym miejscu warto wspomnieć, iż niektóre sytuacje są objęte karencją. Oznacza to, że nie obejmie prywatnej wizyty np. u ginekologa w związku z ciążą do 8 miesięcy od podpisania umowy.

Ponadto ubezpieczenie dodatkowe nie zwalnia nas z opłacania obowiązkowej składki zdrowotnej. Wbrew pozorom ma to swoje podstawy – bez składki na NFZ nie moglibyśmy otrzymać refundowanych leków, czy korzystać z drogich operacji i leczenia onkologicznego.

Na co zwrócić uwagę?

Wybór podmiotu, który nam zapewni szybki dostęp do usług medycznych i specjalistów nie jest skomplikowany. Pod uwagę najlepiej wziąć dwa czynniki, czyli:

  • jak wygląda mapa placówek medycznych i podmiotów współpracujących z daną firmą? Jeśli zależy nam na konkretnym specjaliście lub typie badań, to sprawdzamy, jakie firma daje możliwości. Może się okazać, że konkretny specjalista jest niedostępny lub dojazd do niego jest co najmniej kłopotliwy,
  • zakres każdego pakietu. Najtańsze oferty mają – naturalnie – ograniczoną liczbę dostępnych specjalistów oraz badań, w związku z czym nie zawsze oferta spełni nasze oczekiwania. Dlatego nim podpiszemy umowę, musimy dokładnie wczytać się w jej warunki, aby nie płacić za coś, z czego nie korzystamy.

Ile kosztuje dodatkowa polisa zdrowotna?

W zależności od pakietu, który wybierzemy, miesięczny koszt prywatnej opieki medycznej waha się od 30 do kilkuset złotych. Najdroższe oferty skierowane są do osób, które nie tylko chcą zadbać o swoje zdrowie, ale również włączyć do polisy członków swojej rodziny – dzieci oraz współmałżonka. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość opłacenia ubezpieczenia na rok z góry, co jest korzystniejsze niż wpłacanie składki co miesiąc. Musimy się wówczas liczyć z kosztem powyżej tysiąca złotych.

Chcesz ubezpieczyć się zdrowotnie w Lublinie? Zgłoś się do biura Eurofinance, gdzie pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę. Weźmiemy pod uwagę wszystkie Twoje potrzeby, abyś mógł chronić swój domowy budżet i zadbać o zdrowie całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here