ADHD to skrót, za którym kryje się zaburzenie neurorozwojowe. Choroba może dotykać nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Dzieci, które są dotknięte tym zaburzeniem zwykle borykają się z problemami z koncentracją. W wyniku czego jest im trudniej wykonywać powierzone im zadania oraz organizować swoją pracę. Są one po prostu nadmiernie ruchliwe i wybuchowe. Jakie są przyczyny takiego zaburzenia? Jak je rozpoznawać?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/adhd/

Przyczyny ADHD u dzieci

ADHD zazwyczaj ma charakter genetyczny, w przypadku dzieci objawia się już w pierwszych latach życia. Co więcej tego zaburzenia nie da się całkowicie wyleczyć, pozostaje ono z człowiekiem w formie delikatniejszej lub bardziej nasilonej do końca życia. Jakie są główne przyczyny tej dolegliwości? Przede wszystkim winne jest temu niedotlenienie w trakcie porodu, ale ADHD może się też pojawić w wyniku uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Zaburzenia tego typu mogą też mieć podłoże społeczne. Chodzi tutaj głównie o wychowywanie dziecka, które opiera się na braku zasad i reguł, które należy przestrzegać. Traumatyczne przeżycia również mogą być przyczyną tej jednostki chorobowej.

Jak diagnozuje się ADHD u dzieci?

ADHD to choroba, która może się objawiać na różne sposoby. W wyniku tego postawienie diagnozy jest trudniejsze i długotrwałe. Aby rozpoznać problem, bardzo ważna jest dokładna obserwacja dziecka. Dzięki temu będziemy w stanie ustalić cechy zaburzeń, które występują u naszej pociechy.

Specjalista psycholog zazwyczaj stawia diagnozę na podstawie nadmiernej aktywności ruchowej, braku samokontroli oraz braku kontroli emocjonalnej. Dziecko, które ma ASHD jest impulsywne, ma problemy z koncentracją, jest bardzo gadatliwe. Nie potrafi uczyć się na własnych błędach i często ma kłopot z prawidłowym uzewnętrznieniem swoich zachowań. Dziecko z ADHD nie lubi się przytulać i okazywać czułości. W wielu przypadkach pojawiają się również problemy ze snem. Zazwyczaj dzieci z ADHD mają problem z nawiązaniem relacji z otaczającym światem oraz z rówieśnikami.

Zobacz też: http://beblaki.pl/plastyka-brzucha-jakie-sa-wskazania-do-jej-wykonania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here